مدیرکل آموزش و پرورش استان مطرح کرد:

ننگ است که از مدارس دولتی رتبه برتر کنکور نداشتیم

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: برای ما آزار دهنده و ننگ است که رتبه های برتر کنکور از مدارس دولتی نیست.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان اردویی از آذربایجان شرقی، علیرضا صیادی در جمع خبرنگاران گفت: اهمیت آموزش و پرورش بر هیچکس پوشیده نیست و همه دولت ها دارای دستگاه تعلیم و تربیت هستند.

وی افزود: نباید بگذاریم خدمات آموزش و پرورش نادیده گرفته شود ولی کافی هم نیست و آینده را باید تضمین کنیم تا همپای بقیه کشور های پیشرفته حرکت کنیم و شناخت فرصت ها امری ضروری است و امیدواریم آینده خوبی را داشته باشیم.

مدیر کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی در پاسخ به سوال خبرنگار تبریزبیدار با این موضوع که چرا از مدارس دولتی رتبه برتر کنکور نداریم، گفت: برای ما آزار دهنده و ننگ است که رتبه های برتر کنکور از مدارس دولتی نیست و مدارس دولتی از رتبه های برتر محروم هستند.

صیادی افزود: بی مهری به مدارس دولتی را از ریشه خواهیم زد و معلمان را از لحاظ علمی تقویت خواهیم کرد و نباید مدارس طبقاتی شود و امکانات لازم را فراهم می کنیم و باید عدالت آموزشی را اجرا کنیم.

وی در ادامه در مورد مدارس کانکسی اظهار داشت: آخرین آماری که در خصوص مدارس کانکسی وجود دارد ۳۹۰ مورد می باشد که یک سری از آنها اجتناب ناپذیر بوده و  روستاهایی که سکونت آنها پایدار نبوده و آینده ای برای افزایش دانش آموزان نیست.

صیادی گفت: در بعضی از روستاها دو یا سه دانش آموز وجود دارد و برای آنان معلم می فرستیم و حتی اگر یک دانش آموز هم وجود داشته باشد تعطیل نمی شود، منطقه کانکسی روستایی بالای ۱۵ نفر در اولویت بوده و برای آنان مدارس ساخته می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: توجه به محتوای درسی و مسائل تربیتی، آنالیز مسائل مختلف آموزش و …. مورد توجه می باشد و نظارت بر فعالیت های مدارس را تقسیم بنده کرده ایم و موانع و نقایص را شناسایی می کرده و آن ها را رفع می کنند.

اجازه سیاست زدگی آموزش و پرورش را نمی دهیم

وی تشریح کرد: مهم ترین کاری که در چند ماه اخیر انجام داده ایم اینست که آموزش و پرورش را از سیاست زدگی جدا کرده و اجازه نمی دهیم افراد خاصی دچار سیاست زدگی شوند.

صیادی خاطر نشان کرد: باید قدرت علمی دانش آموزان را به رخ همه بکشیم و با ایجاد محتوای مناسب و شناخت کامل و آشنا کردن با پژوهش و … امکان پذیر خواهد بود.

فسادستیزی از چرخه جذب 

وی با بیان اینکه در سال های گذشته کار های نظارتی بیشتری انجام دادم و توان اجرایی آن ها را دارم، خاطرنشان کرد: فساد ستیری را از چرخه جذب و سایر بخش های آموزش و پرورش شروع کردیم و بیشترین فساد ها در بخش های مالی،ابلاغ های صوری و جذب نیرو بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطر نشان کرد: دنبال افراد جوان هستیم و در انتصابات از این افراد استفاده خواهیم کرد.

https://azarsharghi.koolebar.ir/node/4446646

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.