نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

مراکز آموزش عالی محل اصلی تربیت نیروی انسانی است

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی به عنوان یکی از اجزای مهم نظام آموزشی محل اصلی تربیت نیروی انسانی با توانایی‌های علمی و عملی و اعتماد به نفس در یافتن راه حل‌های جدید و مبتکرانه به شمار می آید.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان اردویی از آذربایجان شرقی، حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در دیدار با روسای دانشگاهها و مسئولان دفاتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های استان توانمند سازی دانشجویان را در نظام آموزش عالی از جمله زمینه‌های موثر و کارآمد برای تقویت و مشارکت دانش آموختگان در جامعه دانست.

وی افزود: طرحی که دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با همکاری تشکل‌های دانشجویی و نخبگان جوان مراکز فرهنگی تحت عنوان حلقه‌های میانی (حم) ارائه کرده است در توانمندسازی دانشجوبان به صورت کارگاه‌های مهارتی می‌تواند برکات بسیاری برای جامعه داشته باشد. 

حجت الاسلام آل هاشم اضافه کرد: نتیجه این طرح باید مطابق با تعریف دانشجوی تراز انقلاب از نگاه مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های اسلامی باشد چرا که جنک نرم امروز جنگ عقاید است.

وی ادامه داد: رویدادهای ایده پردازی، کرسی آزاداندیشی، اکران فیلم مستند، گفتگو با مسئولان استانی و نشست بانخبگان علمی و برنامه‌های تفریحی بسیار مفید است و دانشجویان را به مشارکت بیشتر در جامعه تشویق می‌کند.

حجت الاسلام  آل هاشم ادامه داد: بصیرت، داشتن مطالبه گری و امید به آینده بسیار مهم است، حفظ تشکیلات با اصول اسلامی و دفاع مستدل و قلبی از نظام از منویات مهم رهبر معظم انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: امروز که دشمن در قالب جنگ فرهنگی سیاسی در این سرزمین درصدد ایجاد چالش و اختلال در کشورمان است پیشگامی در عرصه تلاش مجاهدانه و حرکت برای تحقق چشم اندازهای علمی سیاسی و اجتماعی و کسب افق‌های بالا می‌تواند موجب پیشرفت بیشتر جامعه شود.

حجت الاسلام انوری؛ مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های آذربایجان شرقی هم در این دیدار گفت: مسائل فرهنگی و اجتماعی برای دانشگاه‌ها مهم است برای این منظور تشکل‌های مختلف دانشجویی طرحی با عنوان (حم) برای توانمند ساختن دانشجویان فعال طراحی کرده اند که یکی از طرح‌های تابستانی است و دانشجویان می‌توانند با این طرح پر قدرت تشکل‌ها و برنامه‌های سیاسی فرهنگی و اجتماعی را پیش ببرند.

https://azarsharghi.koolebar.ir/node/4446596

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.