نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی خبرداد:

لزوم ساخت مدرسه در ۲۴ روستای مراغه

نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی احداث مدرسه را در ۲۴ روستای شهرستان مراغه خواستار شد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان اردوییاز  آذربایجان شرقی، علی علیزاده روز جمعه در نشستی که با حضور مدیرکل نوسازی مدارس، مدیرکل آموزش و پرورش استان و فرماندار مراغه در اداره  آموزش‌ و پرورش شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: عمده‌ترین مطالبه ساخت مدرسه در این ۲۴ روستاست که از هرگونه امکانات آموزشی بی‌بهره هستند.

وی افزود: همچنین در حال حاضر ۳۸ مدرسه خیرساز در مراغه در حال ساخت است که انتظار داریم سازمان نوسازی برای تکمیل مدارس خیرساز به وعده خود عمل کند.

وی اعلام کرد: در ساخت مدارس خیرساز، سهم خیر ۳۰ درصد و سهم سازمان نوسازی مدارس ۷۰ درصد است و زمانی که سازمان به تعهدات خود در این راستا عمل نمی‌کند، شاهد دلسردی خیران مدرسه‌ساز می‌شویم.

وی اضافه کرد: تخریب و بازسازی مدارس کلنگی از دیگر اولویت های شهرستان در حوزه آموزش و پرورش است.

نماینده مراغه در مجلس شورای اسلامی در این جلسه حل مشکلات حقوق، بیمه و مزایای ۱۰۷ نیروی خرید خدماتی را هم خواستار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی نیز در این نشست خاطرنشان کرد: نیازمند حمایت و ورود نمایندگان جهت تخصیص اعتبار برای تخریب و بازسازی مدارس کلنگی هستیم.

علیرضا صیادی اعلام کرد: در صورت داشتن اعتبار با تمام توان در بازسازی مدارس استان به همراه اداره کل نوسازی مدارس تلاش خواهیم کرد.

وی به مشکلات نیروهای خرید خدماتی اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش مستقیم در پرداخت حقوق و مزایای آنان دخالت ندارد و شرکت‌ها طرف قرارداد نیروهای خرید خدماتی هستند اما سروسامان دادن به مشکلات این نیروها در اولویت برنامه قرار دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی نیز در این نشست تاکید کرد: امسال تکمیل مدارس خیرسازی که در آن‌ها خیران به تعهد خود عمل کرده‌اند را در کوتاهترین فاصله آغاز خواهیم کرد.

فرهاد فرهودی گفت: تعامل خوبی با مجموعه‌ی اداره کل آموزش و پرورش استان داریم و در این راستا با تمام توان پای‌کار خواهیم بود تا مشکلات مدارس کانکسی‌ را هم با تعامل خیران و آموزش‌ و پرورش حل کنیم.

وی اضافه کرد: در حوزه مدارس خیرساز، آذربایجان‌شرقی وضعیت خوبی دارد و تعهد مدارس خیرساز استان سال قبل ۳۰۰ میلیارد تومان بود و امسال این میزان را به ۴۵۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این نشست تصریح کرد: نباید از ظرفیت خیران غفلت کرد و خوشبختانه خیران در این شهرستان همواره پیشگام هستند.

داود اسدیان اشاره کرد: مجمع خیران مدرسه‌ساز مراغه تعامل خوبی آموزش‌ و پرورش شهرستان دارد و از این تنها نیازمند حضور و حمایت اداره کل نوسازی در تکمیل مدارس خیرساز هستیم.

وی ادامه داد: باید ابزارهای آموزشی لازم را براساس سلیقه‌های دانش‌آموزان فراهم کنیم تا شاهد توسعه آموزشی و تربیتی در راستای افکار، عقیده و باورهای دینی و انقلابی باشیم.

وی اضافه کرد: سرود سلام فرمانده یکی از بهترین نمونه‌ هایی است که در این راستا شاهد هستیم.

به گزارش ایرنا، شهرستان مراغه با ۲ بخش مرکزی و سراجو ۲۶۸ هزار نفر جمعیت دارد و حدود ۵۳ هزار دانش‌آموز و سه هزار کادر فرهنگی در ۵۵۰ مدرسه دولتی و غیردولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.

https://azarsharghi.koolebar.ir/node/4446362

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.