استاندار آذربایجان شرقی:

قول می دهیم پروژه مقبره الشعرا تا پایان سال تکمیل شود/ تبریز کهن، حقش کهنه بودن نیست

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: تبریز کهن، حقش کهنه بودن نیست. کهن بودن حاکی از جایگاه تمدنی و تاریخی این شهر است و این کهن بودن باید از لحاظ معنوی و فکری متعالی باشد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان اردویی از آذربایجان شرقی، عابدین خرّم شامگاه دیروز در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های شهرداری تبریز که به مناسبت هفته دولت با حضور شهردار تبریز، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری انجام یافت، اظهار کرد: به نوبه خود از شهردار محترم، شهرداران مناطق و کارگران عزیز که در این مسیر تلاش کرده‌اند تا  شهر تاریخی و فرهنگی و کهن تبریز به جایگاه واقعی خود برسد، تشکر می‌کنم.

او با اشاره به بهره‌برداری از صفه شمالی مقبره‌الشعرا، ادامه داد: چند ماه پیش که به مقبره الشعرا آمدیم اینجا وضعیت خوبی نداشت ولی تمام دست‌اندرکاران تلاش شبانه‌روزی کردند تا بخشی از این مجموعه آماده شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مقبره‌الشعرا مهد تمدن، فرهنگ و تاریخ تبریز است، افزود: مقبره‌الشعرا با تاریخ تبریز و تاریخ کشور چنان عجین شده است که اگر بخواهیم این دو را از یکدیگر جدا کنیم، تاریخ کشور ناقص می‌شود.

عابدین خرّم تصریح کرد: تبریز کهن، حقش کهنه بودن نیست. کهن بودن حاکی از جایگاه تمدنی و تاریخی این شهر است و این کهن بودن باید از لحاظ معنوی و فکری متعالی باشد.

او با اشاره به افزایش ۳۰۰ درصدی آمار گردشگری تبریز نسبت به دوران پاندمی کرونا، یادآور شد: یکی از شهرهایی که گردشگران خارجی حتما از آن بازدید می‌کنند، تبریز است و باید اقداماتی انجام دهیم که این جایگاه ملی و تاریخی مخدوش نشود.

عابدین خرّم تاکید کرد: امیدواریم با وحدت و برادری و حمایت‌های نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز قدم‌های بزرگی برداشته شود. در حال حاضر این مجموعه آماده شده و امروز قول می‌دهیم از محل منابع مصوب سفر ریاست جمهوری، این مجموعه تا پایان سال تکمیل شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: امیدوارم تمام پروژه‌های شهر تبریز و مسائلی که سخن از فرهنگ تاریخ و ارزش تبریز دارد، تکمیل شوند.

https://azarsharghi.koolebar.ir/node/4446832

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.