«نیمه تاریک وجود»:

دانستن‌های غرورآمیز مانع دیدن حقایق

ما انسان ها برای قضاوت نشدن، مورد احترام قرار گرفتن و داشتن زندگی سالم و شاد، باید وجود درونی خود را شناخته و آن را بپذیریم.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان اردویی از آذربایجان شرقی، بسیاری از انسان‌ها تلاش می‌کنند تا خصوصیات یا احساسات منفی خود را انکار و یا پنهان کنند تا در جامعه مورد پذیرش واقع شوند. این احساسات و خصوصیات پنهان و دفن شده، همان نیمه تاریک وجودمان (سایه) هستند که بسیاری از انسان ها برای روبرو شدن و شناخت و واکاوی آنها مقاومت نشان می دهند و یا حتی وجود آن را انکار می کنند.

کتاب «نیمه تاریک وجود» با ارائه روش های تجربه شده و بسیار موثر کمک می کند تا از سایه های درونی خود که در وجودمان دفن شده اند آگاهی یافته و برای رشد شخصیت خود گام های موثری برداریم.

نیمه تاریک وجود (The Dark Side Of The Light Chasers) یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین کتاب‌ها در حوزه خودشناسی و خودسازی است که از زمان انتشارش تاکنون از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌ها در تمام دنیا بوده و به ۱۹ زبان جهان نیز ترجمه گردیده است.

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی برتر دنیا این کتاب را تدریس کرده و کلیه مشاوران، روانشناسان و روانکاوان به نام در سراسر جهان نیز خواندن آن را به شدت توصیه می‌کنند.

دبی فورد نویسنده و سخنران ماهر، در این اثر به شما یادآور می‌شود که هر یک از ویژگی‌های انسانی همچون موهبتی خداداد هستند که کاربرد و نقشی خاص در ابراز خویشتن حقیقی ما دارند.

هر کسی از مواجه شدن با انرژی‌ها و نیروهای منفی درونی خود گریزان است، غافل از اینکه این نیروها قادر خواهند بود شما را به روشنایی‌های زندگی برسانند. درک همه‌ی جنبه‌های وجودی و پذیرفتن آن‌ها باعث می‌شود که نه تنها خودتان، بلکه اطرافیانتان نیز از نتیجه آن بهره‌مند شوند.

در بخشی از کتاب نیمه تاریک وجود می‌خوانیم:

«اغلب اوقات فکر می‌کنیم که همه چیز را می‌دانیم. «دانستن‌های غرورآمیز» مانع از آن می‌شود که چشم‌های خود را به روی حقایق باز کنیم. در واقع فکر می‌کنیم که همه مسیر را در گذشته رفته‌ایم و دوست نداریم که بیشتر با حقیقت‌های درونی خودمان آشنا شویم.
سایه‌ها غیرقابل انکار هستند. حتی اگر شما سعی کنید که آن‌ها را نادیده بگیرید، از بین نمی‌روند، بلکه بزرگتر می‌شوند.
در تمام طول زندگی‌ام من دائما نگران بدی‌هایم بودم. نگران این بودم که همه فقط باید ویژگی‌های خوب من را ببینند و با آن‌ها شناخته شوم. جالب‌تر اینکه نگرانی من در مورد بدی‌های خانواده خودم هم بود.»

 

فهرست مطالب کتاب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: دنیای درون، دنیای بیرون
در جست‌وجوی سایه
تمرین
فصل دوم: دنیا، درون ماست
تمرین
ملاقات با خود مقدستان
ملاقات با سایه خود
زمانی که خود مقدس، خودِ سایه را در آغوش می‌گیرد
فصل سوم: جمع کردن مجدد تکه‌های گمشده وجودمان
تمرین اول
تمرین دوم
فصل چهارم: سایه خود را بشناس تا خودت را بشناسی
تمرین اول
تمرین دوم
فصل پنجم: من آنم
تمرین اول
تمرین دوم
فصل ششم: نیمه تاریک خود را در آغوش بگیر
تمرین
فصل هفتم: خودت را از نو تعریف کن
تمرین اول
تمرین دوم
تمرین سوم
فصل هشتم: اجازه بده بدرخشی
تمرین
فصل نهم: زندگی که ارزش زیستن دارد
تمرین اول
تمرین دوم: تجسم نقشه‌یابی گنج

https://azarsharghi.koolebar.ir/node/4446399

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.