با برگزاری ده‌ها فعالیت و برنامه فرهنگی هنری صورت گرفته است

تدارک گسترده تابستانی مراکز کانون پرورش فکری آذربایجان شرقی برای کودکان و نوجوانان

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان شرقی گفت: مراکز این کانون با اجرای ده‌ها کارگاه و فعالیت فرهنگی هنری تدارک گسترده‌ای برای فصل تابستان و غنی سازی اوقات فراغت در نظر گرفه‌اند.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان اردویی از آذربایجان شرقی، علی بینش با اعلام این مطلب افزود: با توجه به کاهش چشمگیر همه‌گیری کرونا و پیش بینی استقبال کودکان و نوجوانان از برنامه‌های حضوری در تابستان مراکز کانون در سراسر استان تدارک گسترده‌ای را به همراه کارگاه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی هنری شاد و جذاب در نظر گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ کارگاه در موضوعات فرهنگی هنری و ادبی به صورت حضوری از ابتدای تابستان در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز شده است اظهار کرد: بیش از ۶۰ عنوان برنامه فرهنگی و هنری و ادبی در قالب فعالیت‌های عمومی و کارگاه‌های تخصصی در مراکز کانون استان در حال برگزاری است و با توجه به استقبال کم نظیر خانواده‌ها از این کارگاه‌ها پیش‌بینی می‌شود بر این تعداد افزوده شود.

بینش نقاشی، سفالگری، آموزش مفاهیم قرآنی، خوشنویسی، پرورش خلاقیت، مهارت‌های زندگی نظیر خودباوری و اعتماد به نفس و مثبت اندیشی، همچنین رباتیک و برنامه نویسی، املا شیرین، فلسفه برای کودکان، روانخوانی، موسیقی ارف، کاردستی و ضریب بری با گچ، قصه‌گویی، داستان نویسی و نوشتن خلاق را از جمله عناوین این کارگاه ها برشمرد و در عین حال تصریح کرد: پرورش تفکر، کشف استعدادها، تقویت خلاقیت و حس خودباوری و اعتماد به نفس از طریق مهارت‌های هنری و فرهنگی هدف اصلی برگزاری این فعالیت‌ها است.

وی با بیان اینکه امانت کتاب و کتابخوانی و توسعه فرهنگ نهضت مطالعه به عنوان فعالیت زیربنایی و بنیادین در مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان افزود: تمامی این فعالیت‌ها و کارگاه‌ها با محوریت کتاب و کتابخوانی اجرا می‌شود.

مدیرکل کانون استان اظهار امیدواری کرد با توجه به استقبال گسترده و کم نظیر خانواده‌ها و ثبت‌نام فرزندان خود در این کارگاه‌ها تابستانی با نشاط و پرخاطره  برای کودکان و نوجوانان عزیز رقم زده شود.

بینش در عین حال از دیگر خانواده‌های علاقمند خواست برای ثبت‌نام و دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه برنامه‌های تابستانی به مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سراسر استان مراجعه نمایند.

https://azarsharghi.koolebar.ir/node/4446459

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.