وزیر علوم، تحقیقات و فناوری:

باید سبد ورزشی و فرهنگی در برنامه های آموزش عالی داشته باشیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهارداشت: در برنامه های آموزش عالی باید سبد ورزشی و سبد فرهنگی داشته باشیم تا شعار عقل سالم در بدن سالم به تحقق بپیوندد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان اردویی از آذربایجان شرقی به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، محمد علی زلفی گل در  افتتاحیه پانزدهمین المپیاد  فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور به میزبانی دانشگاه تبریز با اشاره به تغییر اقلیم فرهنگی کشور افزود: به واسطه پیشرفت فن آوری اطلاعات، فضای دیجیتال، فضای مجازی و فرهنگ کشورمان و همه دنیا در حال تغییر است و ما باید هواسمان باشد به عنوان افراد تحصیل کرده و افرادی که بهترین دوران زندگیمان را صرف کسب علم و دانش می کنیم تلاش کنیم که اقلیم فرهنگی را مطابق میل خودمان رقم بزنیم و در این راه باید در سبد خانوار خود سبد ورزش نیز بگنجانیم.

وی با بیان اینکه ویروس کویید ۱۹ در ۲ سال گذشته محدودیت هایی برای ما  بوجود آورد عنوان داشت: خدا را شکر با بهبود وضعیت کرونایی کشور  و تعطیلی دانشگاه ها این فرصت مهیا شد که شاهد حضور پر شور و شوق دانشجویان در دانشگاه ها باشیم.

زلفی گل خاطرنشان کرد: این ۲ سال تجربه ارزشمندی به ما آموخت و متوجه شدیم که دانشگاه بدون دانشجو کالبد بدون روح است و خداوند بزرگ را هزاران بار شکر می کنیم که امروز اولین رویداد فرهنگی ورزشی را در شهر اولین ها و در شهر تبریز داریم.

وی با اشاره به اینکه اکثر کرسی های دانشگاهی را دختران ایرانی کسب کرده اند و در خیلی از رقابت های علمی دختران دانشجو پرچم دار و علم دار هستند.

وی اظهار کرد: عزیزانی که جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و از دیار و ناموس ما دفاع کردند باعث شدند تا شرایطی بوجود آید تا رقابت هایی که در مقاطع و رشته های مختلف بین آقایان و خانم ها برگزار می شود عادلانه انجام بگیرد.

زلفی گل با بیان اینکه این شرایط عادلانه محور باعث شده تا دختران در رشته های دانشگاهی مورد علاقه خود و حتی ورزش مورد علاقه خود فعالیت داشته باشند، افزود: باید قدر این نعمت ها را بدانیم و در پیشرفت و رشد علمی و ورزشی کشور تلاش کنیم.

https://azarsharghi.koolebar.ir/node/4446576

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.