مدیر مجتمع مس سونگون:

افزایش میزان منابع زمین شناسی معدن مس سونگون از چهار به پنج میلیارد تن

مدیر مجتمع مس سونگون با اشاره به استفاده از روش های نوین اکتشافی و توسعه عملیات حفاری در دو سال اخیر از افزایش میزان منابع زمین شناسی معدن مس سونگون از چهار به پنج میلیارد تن خبر داد.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان اردویی  از آذربایجان شرقی، عباس زاده با اشاره به ذخایر معدن مس سونگون و قرار گرفتن آن در زمره بزرگترین معادن کشور و جهان گفت: از ابتدای سال 1400 تا مردادماه 1401 با حفاری بیش از 28 هزار متر گمانه اکتشافی، آخرین نتایج و مدل سازی این عملیات، حاکی از افزایش میزان منابع زمین شناسی این معدن از حدود 4 به 5 میلیارد هست که خبر بسیار خوشایندی برای منطقه محسوب می شود.

وی افزود: همچنین در این راستا مجموع ذخائر اندازه گیری شده این معدن نیز از 2 میلیارد تن با متوسط عیار 0.55% به میزان 3 میلیارد تن با متوسط عیار 0.5% افزایش یافته است که این میزان حاوی 158ppm مولیبدن نیز هست.

عباس زاده ضمن اشاره به ادامه عملیات اکتشافی و تقویت آن با توجه به نوسازی ناوگان آن ادامه داد: پیش بینی می شود در طول سال جاری و سال آتی، اخبار و رخدادهای خوبی در خصوص میزان ذخایر قابل برداشت معدن مس سونگون را شاهد باشیم که این معدن را تبدیل به یکی از معادن بزرگ مس دنیا خواهد کرد.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه ورزقان شهر فرصت های جهانی است گفت: این آمار و ارقام ضرورت تمرکز جدی بر روی طرح های توسعه؛ صنایع پایین دستی مس و تکمیل زنجیره ارزش مس را اهمیت استراتژیک می دهد و باید همسو با طرح های توسعه، اکوسیستم معدن و صنایع معدنی برای جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی در حوزه صنایع پایین دستی مس مهیا شود تا شاهد وقوع انقلاب و تحول اقتصادی، صنعتی، اشتغال زایی و ... در تمامی ابعاد خود در منطقه و استان باشیم.

https://azarsharghi.koolebar.ir/node/4446826

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.