رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی:

آذربایجان شرقی دارای سرمایه های مطلوب مغفول مانده است آذربایجان شرقی دارای سرمایه های مطلوب مغفول مانده است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از سرمایه های استان به عنوان سرمایه های مطلوب یاد کرد که متاسفانه مغفول مانده است.

به گزارش خبرنگار روابط عمومی سازمان اردویی  از آذربایجان شرقی، محمد فرشکاران در جمع خبرنگاران، افزود: شاخص های کلان استان نشانگر آن است که در دو دهه گذشته در بخش کشاورزی، صنعت، مسکن و ... مسیر نزولی طی کرده است.
وی ادامه داد: در شاخص کلان سرمایه گذاری و جذب سرمایه هم در بحث بهره وری از سرمایه و هم نیروی کار آذربایجان شرقی از نرخ پایین و منفی برخوردار بود.
فرشکاران اضافه کرد: سهم جمعیتی استان چهار و هشت دهم درصد است که سرانه درآمدی آن نیز نسبت به میانگین کشوری پنج و هفت دهم درصد بوده و مطلوب نیست.
وی با اشاره به شرایط و توانایی اقتصادی استان، بیان کرد: با ظرفیت هایی که استان در حوزه سرمایه، معادن و نیروی انسانی دارد باید در جایگاه مطلوب قرار گیرد.
فرشکاران خاطرنشان کرد: حجم فعالیت های اقتصادی استان نسبت به مشکلات اقتصادی و تحریم ها رو به رشد بوده و نرخ مطلوبی را نسبت به میانگین کشوری ادا کرده است.
وی اظهار کرد: اگر فضای اقتصادی و مجموعه عوامل توسعه استان فراهم باشد تحرک تولید و افزایش پی دی جی را خواهیم داشت.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فرهنگ توسعه را مهم عنوان و بیان کرد: از نگاه اقتصادی فرهنگ توسعه مقوله مهمی است که رسانه ها نیز مهم ترین نقش ردر این حوزه دارند.

فرشکاران ادامه داد: به چالش کشاندن اهداف و موقعیت ها در این خصوص باید با فرهنگ سازی و مطالبه گری با فهم و دانش خاص اتفاق بیفتد چراکه کند بودن شتاب رشد استان موجب پایین بودن سرانه شود در حالی که آذربایجان شررفیت های فراوانی دارد

https://azarsharghi.koolebar.ir/node/4446827

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کپچا
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.